• 09131763931
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • Sat - Thu 8:00 - 16:00

امنیت شبکه

ساختن شبکه‌ای امن، پایدار و مقاوم کنید که به داده‌های شما احترام می‌گذارد از اولویت های ما است
مرکز ثاقب با تیمی از اساتید مجرب ، نخبگان و متخصصین و تجهیزات پیشرفته‌ی امنیتی آماده‌ است تا شبکه‌ی شما را در برابر هرگونه تهدید امنیتی محافظت کند. با اعتماد به خدمات مرکز، می‌توانید به آرامش خاطر از کار خود لذت ببرید و به آینده‌ی کسب و کارتان اطمینان حاصل کنید

شبکه شما در امان است - حافظه‌ی داده‌ها و آینده‌ی شما

مرکز ثاقب به عنوان متخصصان امنیت شبکه، با بیش از 14 سال تجربه در حوزه‌ی امنیت، آماده است شبکه‌ی شما را به سطحی جدید از امنیت و حفاظت ارتقا دهد. با راه‌ حل‌های امنیتی پیشرفته و فناوری‌های مدرن، به شما اطمینان می‌دهیم که اطلاعات شما درمعرض دسترس غیر مجاز هرگز نخواهد گرفت
خدمات ما شامل:
تحلیل و ارزیابی امنیتی جامع شبکه
طراحی و پیاده‌سازی شبکه‌های امن با استفاده از بهترین معماری‌ها
نصب و پیکربندی فایروال‌ها، سیستم‌های شناسایی نفوذ و رمزنگاری
آموزش کاربران در خصوص اصول امنیت شبکه و رفتارهای امنیتی
پشتیبانی و نظارت ۲۴/۷ برای حفظ امنیت شبکه

Image

خصوصیات یک شبکه امن از نظرمتخصصین مرکز ثاقب
Network Security points

1- احراز هویت و دسترسی محدود

محدود کردن دسترسی به منابع شبکه به افراد یا دستگاه‌هایی که مجوز لازم برای دسترسی به آن‌ها را دارند. این شامل استفاده از نام‌کاربری و رمز عبور، تعیین سطح دسترسی کاربران و راه‌اندازی مکانیسم‌های احراز هویت دو عاملی است

2- رمزنگاری اطلاعات

استفاده از رمزنگاری برای محافظت از اطلاعات حساس در حین انتقال از یک دستگاه به دیگری در شبکه. رمزنگاری اطلاعات از جمله رمزگذاری داده‌ها در ارتباطات اینترنتی و پروتکل‌های امن، مانند SSL/TLS، VPN، و SSH می‌تواند اطلاعات را از دسترسی غیرمجاز محافظت کند.

3- نصب و پیکربندی فایروال‌ها

فایروال و سیستم‌های جلوگیری از نفوذ (IPS): نصب و پیکربندی فایروال‌ها و سیستم‌های جلوگیری از نفوذ به منظور محدود کردن دسترسی به شبکه و مسدود کردن حملات نفوذی و سعی‌های نقض امنیت

4- نظارت و لاگ‌گیری

نظارت مستمر بر وقایع شبکه و ثبت لاگ‌ها به منظور تشخیص زودهنگام حملات امنیتی و بررسی وضعیت امنیتی شبکه

5- به‌روزرسانی

اطمینان از اجرای به‌روزرسانی‌ها و پچ‌های امنیتی روی نرم‌افزارها و سیستم‌های عامل به منظور رفع آسیب‌پذیری‌ها و ضعف‌های امنیتی

6- حفاظت از اطلاعات حساس

ارائه مشاوره وراهکاری امنیت سایبری ویژه کودکان به والدین

7- آموزش کاربران

ارتقاء آگاهی کاربران از رفتارهای امنیتی، آموزش در مورد حملات متداول و روش‌های پیشگیری

8- اتصال امن به اینترنت

استفاده از راهکارهای اتصال امن به اینترنت، مانند استفاده از ، محافظت از دسترسی غیرمجاز به شبکه از طریق اینترنت
در کلیه مشکلات و شرایط سایبری کنار شما هستیم
شاره تماس اضطراری:
1 3 9 3 6 7 1 3 1 9 0

اصول طراحی امنیت شبکه

پیاده‌سازی یک سیستم امنیت شبکه‌ی مقیاس‌پذیر و کارآمد مستلزم طراحی مناسب و منطبق بر نتایج حاصل از تحلیل ریسک و اصول طراحی امنیت شبکه می‌باشد.

حفاظت‌های امنیتی شبکه به عنوان اولین مانع حفاظتی برای منابع سیستم‌ IT در مقابل تهدیداتی به شمار می‌رود (مانند نفوذکنندگان یا کدهای مخرب) که ناشی از جریانات بیرون از شبکه می‌باشند. اقدامات دفاعی اصلی برای امنیت شبکه شامل فایروال‌ها، شناسایی نفوذها و سیستم‌های پیشگیری WAF Web Application Firewall و IPS/IDS، محافظت‌های از طریق VPN و سیستم‌های بررسی محتوا مانند آنتی‌ویروس، ضد بد‌افزار (Anti-Malware)، آنتی اسپم و فیلترینگ URL می‌باشد. این راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از مکانیسم‌های حفاظتی مربوط به سیستم عامل، پایگاه‌های داده و برنامه‌ها پشتیبانی نموده و آن‌ها را تکمیل می‌نمایند. پیاده‌سازی یک سیستم امنیتی کارا و مقیاس‌پذیر برای شبکه‌های متوسط تا بزرگ مستلزم طراحی دقیق براساس تحلیل ریسک سازمان‌ها و اصول امنیتی صحیح، می‌باشد.

Image
به مرکز ثاقب در تلگرام بپیوندید و از متخصصین ما آنلاین کمک بگیرید

❓ امنیت شبکه (network security) چیست؟

امنیت شبکه سیاست ها و اقداماتی است که جهت نظارت و جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز، سوء استفاده و هک شدن تبیه شده است. به عبارتی به هرگونه فعالیتی مبنی بر محافظت از استفاده و یکپارچگی شبکه و داده ها، امنیت شبکه گفته می شود

امنیت شبکه به مجموعه از اقداماتی گفته میشود که برای جلوگیری از حمله های داخل شبکه و خارجی انجام میشود، برای تامین این امنیت ما نیاز به خدمات امنیت سخت افزاری و نرم افزاری شبکه خواهیم داشت، یعنی بحث sdecurity در شبکه در دو سطح نرم افزاری و سخت افزاری قابل اجرا است. در مطالب قبل در رابطه با روش های امنیت شبکه با هم صحبت کرده ایم، در این مقاله شما با انواع حملات شبکه آشنا شدین و متوجه شدین که چه راه های برای بررسی امنیتی در شبکه وجود دارد ، اما در این مقاله قصد داریم خدمات امنیت شبکه که مرکز ثاقب در زمینه  پشتیبانی شبکه به شما عزیزان ارائه میدهد را بازگو کنیم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و برای مشاوره فوری با شماره 09131763931 تماس بگیرید.

خدمات امنیت شبکه چه اهمیتی دارد

این همان موضوعی است که ممکن است به دنبال آن به این صفحه از سایت مرکز ثاقب مراجعه کرده باشید، قبل از اینکه به معرفی خدمات امنیت شبکه بپردازیم بهتر است نگاهی به این موضوع بیاندازیم که اصلا اهمیت خدمات امنیت در شبکه چیست؟ آیا با نصب یک آنتی ویروس که البته از ویژگی فایروال بهرمند باشد امنیت در شبکه ما برقرار نخواهد شد؟

در قدیم سیستم های شبکه به این پیشرفتگی نبود زیر ساخت شبکه ای خاصی نداشتیم و تکنولوژی آن قدرها پیشرفت نکرده بود اما با پیشرفت علم و فناوری راه های نفوذ نیز بیشتر شدو این فرصتی شد برای هکر ها که به فکر جمع آوری اطلاعات از شبکه های مختلف باشند، البته برخی از هکر ها فقط به نیت آسیب به شما به دنبال راه نفوذ به شبکه میگردند و در نهایت پس از وارد کردن یک یا چند آسیب جدی مانند از حذف اطلاعات مهم خارج میشوند.

با توجه به افزایش تهدید های شبکه وجود یک تیم امنیت شبکه یکی از بخش های ضروری برای هر سازمان محسوب میشود، نمیگویم سازمان بزرگ بلکه میگویم هر سازمان یعنی بزرگی و کوچکی سازمان از اهمیت آنچنانی برخوردار نیست چرا که در هر ارگانی و کسب و کاری اطلاعاتی وجود دارد که  فاش شدن برخی از این اطلاعات میتواند منجر به ضربه به ارگان مورد نظر شود.

چرا لازم است از خدمات امنیت شبکه استفاده کنیم؟

حالا میدانید که چه یک سازمان بزرگ باشید چه یک شرکت کوچک با چند سیستم در شبکه نیاز دارید که از خدمات امنیتی شبکه استفاده کنید اما  علاوه بر صحبتی که در بالا با هم داشتیم این نکات هم از نکات مهمی محسوب میشود :

1-       در این خدمات ما از پاک شدن ناگهانی اطلاعات جلوگیری خواهیم کرد

2-       مدیریت شبکه را به صورت کامل متمرکز انجام خواهیم داد

3-       تمامی زیر ساخت شبکه و همچنین ترافیک شبکه از انواع حملات سایبری  محافظت خواهد شد

4-       از تمامی اطلاعات که از راه شبکه قابل دسترسی است ، در برابر ورود های غیر مجاز محافظت خواهیم کرد

5-       تنها کاربران مجاز به اطلاعات ، منابع و دارایی های شبکه دسترسی خواهند داشت.

با توجه به این اقداماتی که در گروه دریافت خدمات امنیت شبکه دریافت میکنیم لزوم استفاده از این خدمات کاملا حس میشود. حال اگر میخواهید با این تهدیدهای شبکه آشنا شوید ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

برای دریافت خدمات امنیت شبکه و خدمات پشتیبانی شبکه در تمامی نقاط کشور به صورت حضوری و در شهرستان ها با شماره 09131763931 تماس حاصل فرمایید.

رایجترین تهدیدهای شبکه کدامند؟

انواع بد افزارها که قبلا در مطلب بد افزار چیست کاملا در این باره با هم صحبت کرده ایم نرم افزارهای جاسوسی که به آنها جاسوس افزار یا spyware هم گفته میشود و معمولا اطلاعای را راجع به یک فرد یا سازمان جمع آوری م یکنند و این اطلاعات را در اختیار فرد دیگری قرار میدهند.

کرم های رایانه ای یا computer worm که توانایی بازتولید خود را دارند و از طریق شبکه میتوانند خود را به سیستم های دیگر در شبکه انتقال دهند 

بدافزارهای اینترنتی یا همان malware که توانایی شکستن رمز های اینترنت و نفوذ به کامپیوتر ها و شبکه ها را دارند!

ویروس های تبلیغاتی که به منظور تبلیغ شرکت ها و سازمان های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند

هکر ها ، که به آنها رخنه گر و یا hacker نیز گفته میشود، یک متخصص رایانه ای محسوب میشود ولی از دانش فنی خود برای نفوذ به موانع و ورود به سامانه های مختلف استفاده میکند.

اسب های تروا یا همان اسب تروجان که به هر ترفندی گفته میشود که باعث میشود یک دشمن امکان ورد به یک محیط مخافظت شده را داشته باشد، معمولا یک اسب تروا آغشته به یک بد افزار میشود که خود را به صورت یک برنامه سودمند به رایانه معرفی میکند و در نهایت راه نفوذ را برای بد افزار مورد نظر باز میکند.

این موارد از مهمترین و رایجترین تهدیدهای شبکه به شمار میرود که با دقت نظر و محافظت از شبکه میتوانیم جلو دسترسی این موارد به شبکه خود را بگیریم، حالا میدانیم که تامین امنیت شبکه یکی از مهمترین اصول در نگهداری از یک شبکه ی کامپیوتری به شمار میرود.

مولفه های تامین امنیت شبکه کدامند؟

Firewall یا همان دیوار آتش و فایروال ، اطلاعات امنیتی و مدیریت رویدادها SIEM ، IPS و همچنین NAC یا کنترل دسترسی شبکه و جلوگیری کردن از حذف شدن داده ها یا DLP از مولفه های اصلی خدمات امنیت شبکه به شمار میروند، همانطور که مشاهده میکنید محافظت از اطلاعات سازمانی شما از مهمترین کارهایی است که در زمینه تامین امنیت شبکه ارائه میدهیم چرا که هک شدن یک شبکه میتواند منجر به بی اعتماد کاربران به سازمان شما شود، حتما فراموش نکرده اید که هک شدن فیسبوک چقدر برای این سازمان گران تمام شد، بنابراین همیشه پیشگیری بهتر است درمان است، قبل از راه اندازی یک شبکه لازم است به امنیت آن توجه داشته باشیم.

برای برقراری امنیت شبکه چه استراتژی هایی خواهیم داشت؟

در امنیت شبکه ما استراتژی داریم که بر پایه چهار اصل اساسی پایه ریزی شده است، سیاست گذاری درست، محافظت از اطلاعات، قانون گذاری صحیح در شبکه و در نهایت در نظر گرفتن هزینه ی اجرا و نگهداری در ارائه خدمات امنیت شبکه  که در ادامه به توضیح مختصری از هر کدام خواهیم پرداخت.

 سیاست گذاری درست در خدمات امنیتی

زمانی که بحث از امنیت در شبکه میشود غیر ممکن است که به فکر این نباشیم که لازم است برای دسترسی افراد به منابع و اطلاعات داخل شبکه سیاست گذاری مناسبی داشته باشیم، لازم است افرادی که میتوانند به شبکه دسترسی داشته باشند مشخص باشند، همچنین افراد متصل به شبکه لازم است بدانیم به کدام منابع و  اطلاعات میتوانند دسترسی داشته باشند و به کدام بخش ها نیازی نیست دسترسی داشته باشند، این سیاست گذاری در حقیقت قوانین تامین امنیت را بازگو میکند که اگر این قوانین نباشد هرگز شبکه شما به درستی کار نخوهد کرد.

محافظت از اطلاعات

لازم است لایه های محافظتی مناسبی را برای جلوگیری از ورود هکر ها و ناکارآمد کردن تهدید های شبکه ای داشته باشیم برای مثال لازم است کنترل دسترسی، شناسایی بدافزارها، رمزگذاری  احراز هویت، فیلترینگ و... به درستی انجام شود. این لایه‌ها از طریق استقرار دیوارهای آتش، سیستم‌های جلوگیری از نفوذ (IPS) و اجزای آنتی ویروس ایجاد میشود، اما این را بدانید که فایروال یکی از اصول پایه در امنیت شبکه است، در قدیم انجام دادن این کارها بسیار سخت بود ، برای مثال در فایروال های قدیمی مجبور بودیم برای عدم دسترسی و کنترل شبکه از پورت ها استفاده کنیم اما در حال حاضر فایروال ها در لایه های بالاتر شروع به شناسایی میکنند و  میتوانند برای شناسایی هویت از آدرس آی پی استفاده کنند ( آی پی ip چیست )

قانون گذاری صحیح در شبکه

اجرای قانون در شبکه لازم است با توجه به تحلیل جریان های ترافیک داخل شبکه به هدف حفظ داده های محرمانه،  در دسترس بودن تمامی سیستم ها و اطلاعات و همچنین یکپارچه سازی شبکه انجام میشود. ما این قانون گذاری را به صورت کاملا اصولی انجام میدهیم که هم اطلاعات به درستی در دسترس کاربران شبکه قرار بگیرد ، هم خیالمان از حفظ امنیت اطلاعات شما راحت باشد و هم اصلاح دارایی‌ها به روشی مشخص و مجاز  انجام شود. برای اطلاعات بیشتر از خدمات امنیتی شبکه میتوانید به صورت رایگان با شماره 09131763931 تماس بگیرید

در نظر گرفتن هزینه ی اجرا و نگهداری در ارائه خدمات امنیت شبکه

یکی از مواردی که بسیار مهم است ، در نظر گرفتن صحیح هزینه راه اندازی و نگهداری شبکه است ، اجرای شبکه لازم است به صورتی انجام شود که اگر بعدها نیاز به ارتقا شبکه و اضافه کردن سیستم داشته باشید به راحتی و با کمترین هزینه بتوانید اینکار را انجام دهید.

خدمات امنیت شبکه ای که شرکت رایانه کمک ارائه میدهد

ما برای شما خدماتی که در ادامه میآوریم را به نحو احسنت انجام خواهیم داد، بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک تامین امنیت شبکه خود را به ما سپرده اند شما نیز میتوانید یکی از این افراد باشید :

 • راه اندازی سیستم های نظارتی برای تامین امنیت شبکه
 •  بهینه سازی معماری امنیتی تجهیزات داخل شبکه
 • تحلیل کردن و همچنین مدیریت امنیت شبکه SOC
 •  طراحی شبکه
 • طراحی زیر ساخت شبکه 
 •  اجرای زیرساخت شبکه
 • نصب و راه اندازی تجهیزات امنیتی شبکه مانند Firewall ، UTMو IPS
 • مدیریت دیوایس های سخت افزاری امنیت شبکه
 •  نظارت و آنالیز ترافیک شبکه برای دریافت پالس های امنیتی
 • راه اندازی بستری مبتنی بر پروتکل IPsec که از نظر ایمنی در سطح بالایی قرار خواهید گرفت
 • نظارت دقیق و ارائه خط و مشی های امنیتی در شبکه
 • جلوگیری از دسترسی افراد و حتی نرم افزارهای غیر مجاز به اطلاعات داخل شبکه
 •  پشتیبانی از Cisco, Fortinet, Juniper, Sourcefire
 • بررسی تنظیمات تجهیزات امنیتی شامل Firewall ، IPS/IDS و UTM
 • سنجش دقیق ظرفیت شبکه

سخن آخر

در این مقاله با خدمات امنیت شبکه رایانه کمک آشنا شدین، حالا میدانید که خدمات شبکه شامل چه مورادی میشود
در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه کامپیوتری و شبکه ای دارید میتوانید از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور با شماره 09131763931 با ما در ارتباط باشید